Tarkan

BİLGİ

Sanatçı Doğum Tarihi : 17/10/1972 (Yaş48)
Born In : Almanya
Occupation(s) : Sanatci, Besteci
Etiketler : Pop
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Tarkan Biyografi

Altı çocuklu bir ailenin beşinci çocuğu olarak dünyaya gelen Tarkan Tevetoğlu, 17 Ekim 1972 yılında Almanya’da doğdu. Almanya’da bir süre yaşadıktan sonra, ailesi ile beraber Türkiye’ye döndü. Tarkan, Türk sanat müziği eğitimi alarak sesini geliştirdi.

Tarkan Kimdir?

Tarkan Tevetoğlu, 17 Ekim 1972 yılında Almanya’da dünyaya geldi. Lise eğitimine kadar Almanya’da eğitim gördü. 1986 yılında Türkiye’ye dönen Tarkan, lise eğitimini Karamürsel Lisesinde tamamladı. Müzik ile tanışması lise yıllarında başladı.
Çeşitli mekanlarda sahneler aldı. Lisenin bittiği yıllar istediği bölümü ve üniversiteyi kazanamadığı için Almanya’ya dönme planları yaptı. Ancak Almanya’ya gidemeden, bir plak şirketinin sahibi ile tanıştı ve albüm anlaşması yaptı.
Tarkan’ın bestesini yaptığı 15 parça Aralık 1992 yılında piyasaya çıktı. İlk çıkan albümü “Yine sensiz.” 700 bin kişiye ulaştı. İkinci albümü ise Mayıs 1994 yılında çıktı.
2003 yılında ise “Dudu” isimli albümü sadece Rusya’da 900 binden fazla satmayı başardı. Bu hızlı yükselişle beraber çeşitli reklam filmleri de geldi. Pepsi, Opet, Avea olmak üzere birçok ünlü markanın reklamında oynadı.

Tarkan Şarkıları

İlk albümü 700 bin satan Tarkan, kısa süre içerisinde milyonlarca kitleye ulaştı.
Günümüzde halen sevilen Tarkan’ın şarkıları şu şekildedir;
Şımarık
Dudu
Yolla
Kuzu Kuzu
Hepsi Senin Mi?
Ölürüm Sana
Öp
Beni Çok Sev
İnci Tanem
Kış Güneşi
Cuppa
Kedi Gibi
Biz Çocukken
Sevdanın Son Vuruşu
Hüp
Adımı Kalbine Yaz
Çok Ağladım
Sevmekten Kim Usanır?
Her Şey Fani
Nasıl Geçti Habersiz
Pare Pare
Uzun İnce Bir Yoldayım

Kayıp, veda busesi, Firuze, işim olmaz, bir oluruz yolunda şarkıları 2 binli yılların en çok sevilen şarkıları olmuştur.

Tarkan Albümleri

Ahde Vefa, Karma, Aacayipsin, 10, Yine Sensiz, Come Closer, Ölürüm Sana, Adımı Kalbine Yaz, Dudu, Metamorfoz, Tarkan.

SANATÇI FOTOĞRAF

Tarkan

ALBÜMLER