Mustafa Ceceli

BİLGİ

Sanatçı Doğum Tarihi : 02/11/1980 (Yaş40)
Born In : Ankara
Occupation(s) : Sanatci, Muzisyen
Etiketler : Pop
[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Mustafa Ceceli Kimdir? Mustafa Ceceli Nerelidir? Hayatı, Biyografi

Sevilen şarkıcı Mustafa ceceli biyografisi hayranları tarafından merak ediliyor. Mustafa Ceceli 2 Kasım 1980 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Ankara’da büyüyen ünlü sanatçı ilkokulu ve liseyi burada okudu. Daha sonra Veterinerlik okumaya başlayan sanatçı okuduğu üniversiteyi bırakarak İstanbul’a taşındı. Daha sonra da İstanbul’da İşletme okumaya başlamıştır.

Mustafa Ceceli ve Müzik

Mustafa Ceceli’nin müziğe ilgisi 6 yaşında iken başladı ve üniversite dönemine kadar devam etti. Müzik çalışmaları 2003 yılında üniversitede hız kazanırken klavye çalmaya da başladı. Sanatçı İstanbul’a taşınınca müzik çalışmalarına orada da devam etti. İstanbul’da ünlü isimlere kayıtlar hazırlamaya başlaması ile adını da duyurmaya başladı. 2007 yılında ise Enbe orkestrası işe Unutamam isimli Sezen Aksu şarkısını seslendirerek şarkıcılığa adım attı.

Mustafa Ceceli Albümleri

Mustafa Ceceli şarkıcılığa adım atmasından sonra çok sayıda albüm çıkararak ülkenin en sevilen sanatçıları arasına girdi. Şarkılarına çektiği klipler milyonlarca kişi tarafından dinlendi ve birçoğu düğünlerde dans şarkısı olarak kullanılmaya başlandı. Mustafa Ceceli’nin hafızalara kazınan albümlerinin isimleri şunlardır;

  • Limon Çiçekleri 2008
  • Mustafa Ceceli 2009
  • Hastalıkta Sağlıkta 2010
  • Es 2012
  • Kalpten 2014
  • Aşk İçin Gelmişiz 2015
  • Zincirini Kırdı Aşk 2017
  • Simsiyah 2019

Sanatçı bu albümler dışında remix albümleri de çıkardı. Aynı zamanda bazı sanatçıların albümlerinde konuk sanatçı olarak katıldı ve ünlü isimlere düet yaptı. Bunlar dışında bir çok sanatçı için aranje yaparak müzik düzenlemelerine de devam etti.

Mustafa Ceceli Aldığı Ödüller

Mustafa Ceceli yaptığı şarkılar ve çektiği klipler ile de çok sayıda ödüllerin sahibi oldu. Bu ödüller arasında en iyi çıkış yapan solist, em iyi erkek sanatçı, en iyi albüm, en iyi klip, en iyi düet, yılın en iyi erkek sanatçısı, en iyi cover, radyolarda şarkısı en çok çalınan şarkıcı ve en iyi aranjör gibi ödüller yer alıyor.

Mustafa Ceceli Özel Hayatı

Mustafa Ceceli ilk eşi Sinem Gedik'”le 2008 yılında evlendi. Çiftin bu evlilikten Arın adında bir oğulları oldu. Mustafa Ceceli Sinem Gedik’ten 2017 yılında ayrıldı ve kısa süre sonra Selin İmer’le evlendi.

SANATÇI FOTOĞRAF

Mustafa Ceceli

ALBÜMLER

ŞARKI SÖZLERİ