Melek Mosso

BİLGİ

Sanatçı Doğum Tarihi : 11/11/1988 (Yaş32)
Born In : Kayseri
Occupation(s) : Sarkici
Etiketler : Pop
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Melek Mosso Kimdir? Nerelidir? Biyografisi, O Ses Türkiye yarışmasında da boy gösteren Melek Mosso, şarkıları ve sesi ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Üniversite eğitimini Adnan Menderes Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Mosso gibi ilginç bir soyisime sahip olan sanatçının aslında soyismi “Davarcı”. İtalyanca bir terim olan Mosso kelimesi “gittikçe hızlanarak” anlamını taşıyor.

Küçüklüğünden itibaren yeteneğinden söz ettirmesi bilse de, ödülünü özel bir firmanın düzenlediği şarkı yarışmasında kazanmıştır. Güzel sanatlar lisesinde öğrenimine devam ederek, Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu “O Ses Türkiye” yarışmasına katılmasıyla bir anda hayatı değişti diyebiliriz.Kendine ait youtube kanalı olan sanatçı Melek Mosso, 2018 yılında Yıldız Tilbe’ye ait olan şarkısı “Vursalar Ölmem” ile kısa sürede izlenme rekoru kırdı.

“Hiç Işık Yok” isimli şarkı ile Çukur dizisinde kendisinden söz ettirdi. Şarkıları farklı yorumlama tarzı, sesi ve tonu ile hayran kitlesi git gide çoğalıyor.

SANATÇI FOTOĞRAF

ALBÜMLER