Gökhan Türkmen

BİLGİ

Sanatçı Doğum Tarihi : 01/09/1983 (Yaş37)
Born In : Rize
Occupation(s) : Sanatci
Etiketler : Pop
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Gökhan Türkmen Kimdir? Nerelidir? Biyografisi

Gökhan Türkmen 1 Eylül 1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Rizeli olan Gökhan Türkmen, doğma ve büyüme İstanbul iline kayıtlıdır. Gökhan Türkmen‘in annesi Erzincanlı, babası ise Rizeli’dir. Gökhan Türkmen Türk pop müziğinin en iyi çıkış yapan sanatçılarından birisidir. Söylediği şarkılar kadar bestelediği eserler de müzik severlerin kalbine yer etmiştir.

Kocaeli Üniversitesi Endüstriyel Yönetim Bölümü 2003 mezunu ola Gökhan Türkmen, müzik hayatına oldukça genç yaşlarda başlamıştır. 2000 yılında çeşitli restoran ve mekanlarda şarkı söyleyerek müzik kariyerine adım atmıştır. İlk albümünü ise 2008 yılında çıkaran Türkmen, ilk albümü sayesinde müzik piyasasına hızlı bir giriş yapmıştır. 2008 yılında çıkardığı Büyük İnsan albümünden sonra ise 2010 yılında Biraz Ayrılık albümünü yayınladı. Biraz Ayrılık albümü Gökhan Türkmen’in müzik dünyasına en sağlam adımı attığı albümü kabul edilir.

2014 yılında En Baştan albümü ile müzik piyasasındaki yerini almıştır. Şimdilerde ise söz ve besteleriyle farklı sanatçılara yardımcı olmaktadır. Müzik dünyası içerisinde oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip olan Türkmen, evli ve bir çocuk babasıdır.

SANATÇI FOTOĞRAF

ALBÜMLER

ŞARKI SÖZLERİ

REKLAM