Berksan

BİLGİ

Sanatçı Doğum Tarihi : 30/08/1979 (Yaş41)
Born In : Ankara
Occupation(s) : Besteci, Sanatci
Etiketler : Pop
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Berksan Kimdir? Berksan Nerelidir? Biyografi

Berksan biyografisi, Berksan’ın doğumundan bu güne kadar geldiği süreçte yaptıklarının anlatımı olmaktadır. 30 Mayıs 1979 yılında Ankara’da dünyaya gelen Berksan Özer, 17 yaşında ilk kez sahneye çıkmıştır. Babasının bir gazino işletmecisi olması Berksan’ı 18 yaşında sahnelere ve Kabare Bar adında gece kulübünü işletmeye sebep olmuştur.

Berksan, Ankara Üniversitesi Amerikan Turizmi ve Otelciliği bölümünü bitirerek mezun olmuştur. Babasını 1995 yılında kaybeden Berksan’ın annesi GATA’dan emekli bir hemşiredir. Aynı zamanda aranjörlüğünü yapan Turaç Berkay Özer adında kardeşi bulunmaktadır.

Müzik Hayatı Nasıl Başladı?

Berksan ilkokul üçüncü sınıfta müziğe başlayan Berksan, babasının onun müziğe olan ilgisini keşfetmesi sonucu Ankara radyo evinin açtığı sınavı kazanarak Türk sanat müziği çocuk korosuna girdi.

Özgen Gürbüz yönetimindeki çocuk korosunda beş yıl boyunca eğitim aldı ve çalışmalarını sürdürdü. Tuncay Yalın’dan şan dersleri alan Berksan, solo olarak ilk sahneye Ankara’da Cabare isimli gece kulübünde çıktı. Aynı gece kulübünde istek üzerine bir kaç yıl sonra tekrar sahne aldı.

Berksan’ın İstanbul Macerası

Ankara’da sahne aldığı gece kulübünde onu izleyenler arasında bulunan Fatoş Çiniktaş ile tanışan Berksan, İstanbul hayali için ondan cesaret ve teşvik aldı Ve Berksan’ın İstanbul Macerası başlamış oldu. Daha sonra prodüktörü Metin İlhanla tanışan Berksan, İstanbul’a gelerek albüm çalışmalarına başladı.

Albüm çalışmaları sırasında bir kulüpte vokal olarak ççalıştı. Yaklaşık iki yıl süren albüm çalışmaları sonunda 2003 yılında Çilek Adlı ilk abümünü çıkardı. Bu albümde bulunan on dört şarkının 13’ü Berksan imzası taşımaktadır.

Berksan aynı zamanda oyunculuk deneyimi de yaşamıştır. 2007 yılında Faruk Aksoy’un yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği Çılgın Dersane Kampta adlı sinema filminde rol aldı. Bu filmde, Alp Kırşan, Cüneyt Arkın, Okan Karacan, Ceyda Ateş, Simge Tertemiz, Paşhan Yılmazel, Mustafa Topaloğlu, Sevil Uyar, Sibel Tüzün ve Ozan Aydemir gibi ünlü isimler Berksan’a eşlik etti.

Berksan’ın Albümleri

Berksan 2003 yılından bu güne birçok albüm çıkarmıştır.

  • Çilek – 2003
  • Kalbime Dönüyorum – 2005
  • Bay Bay – 2007
  • Zaaf – 2009
  • Su – 2011

Albümlerinin yanı sıra 2006 yılında Öpüşelim mi?, 2013 yılında Oh Oh 2014 yılında ise Berksan Ft. Hande Yener Haberi Var Mı? maxi sınglelarını yapmıştır. Ayrıca oyunculuk deneyimi yaşadığı sinema filmleri ve dizelerde bulunmaktadır. Bunlar ise 2007 yılında Çılgın Dersane Kampta, 2008 yılında yapılan Üç Tatlı Cadı ve 2008 yılındaki Servet Avcıs’dır. Sonuç olarak, Berksan 2003 yılından bu yana yaptığı çalışmalarla popüler müziğin aranan sesleri arasında yerini almıştır.

SANATÇI FOTOĞRAF

ALBÜMLER

REKLAM