Adamlar

BİLGİ

Sanatçı Doğum Tarihi : 06/04/2020 (Yaş0)
Born In : İstanbul
Occupation(s) : Grup
Etiketler : Pop
[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Adamlar Kimdir? Adamlar Grubu Üyeleri, Hayatları ve Albümleri;

Tolga Akdoğan, Burak Güngörmüş, Gürhan Öğütücü, Burak Irmak ve Berkan Tilavel’den oluşan Türk Rock grubu 2013 yılında kurulmuştur. Kimi kesim tarafından tanınan ancak 2019 yılında Zombi isimli parçası ile müzik listelerinde yer bulan ve uzun süre listenin baş köşesine oturan gruptan bahsedeceğiz şimdi sizlerle. Sosyal medyanın son yıllarda popüler olmasıyla beraber müzik grupları, amatör şarkıcıların piyasaya çıkması ile bir anda adından söz ettiren grubun ilk kuruluş ismi olarak “Halimden Konan Anlar” karşılaşıyoruz.

2014 yılında “Eski Dostum Tankla Gelmiş” gibi garip bir isimle toplamda 14 şarkıdan oluşan ilk stüdyo albümlerini çıkarırlar. Vokal ve gitarda Tolga Akdoğan, elektrik gitarda Gürhan Öğütücü, tuşlu çalgılarda Burak Irmak, bas gitarda Burak Güngörmüş ve davulda Berkan Tilavel’den oluşan Adamlar grubu aynı gün İstanbul’da Jolly Joker’de ilk konserini verdi. Sözleri ve müziklerinin Tolga Akdoğan’a ait olduğu albümünde ilk single “Bi Öyle Bi Böyle” olarak yayımlandı. Albümün bir diğer sevilen şarkısı ilginç bir isme sahip olan “Koca Yaşlı Şişko Dünya” dinlemenizi tavsiye ediyorum ve sözlerine şarkı ismi üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlk albümlerinden sonra grupta bazı değişiklikler oldu. Gruptan Burak Güngörmüş, Gürhan Öğütücü ve Burak Irmak gibi isimler ayrılarak yollarına Can Aydemir ve Emre Malikler ile devam etme kararı aldılar. Yıllar 2016 yı gösterdiğinde ise grubun ikinci stüdyo albümü olan “Rüyalarda Buruşmuşuz” yayınlandı. Albüm içerisinde 9 adet birbirinden eğlence şarkı bulunuyor. İlginç bir o kadarda eğlenceli sözlerden oluşan şarkıların sözlerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bu albüm içerisinde sizler için seçtiğimiz “Hepinize El Salladım, Tın Tınşarkı sözleri için tıkla.

2019 yılına gelindiğinde yaklaşık olarak 3 sene sonra grubun 3. albümü olan “Dünya Günlükleri” isimli albümü piyasaya sürüldü. Toplamda 10 şarkıdan oluşan albümde grubun sevenlerinin yanı sıra genel anlamda bir çok müzikseverin onların tanınmasına vesile olacak şarkılar yaptılar. Bunların başında ilk satırlarda dile getirdiğimiz Zombi, albümde yer alan 2. şarkı Yoruldum, bunlara ek olarak diğer şarkılar Mavi Ekran , Hikaye , Sarılırım Birine sevebileceğiniz türden şarkılar.

Genel anlamda farklı tarzda müziklerine, sözleri ile buluşturan bu eğlence grubun yeni çalışmalarını büyük bir hevesle beklediğimizi belirtmek isterim. Sizlerde görüşlerinizi bize alt taraftan iletebilir. Bize destek olmak için sitemizi sosyal medya üzerinden paylaşabilirsiniz. Teşekkürler (:

SANATÇI FOTOĞRAF

ALBÜMLER